ثبت برند ثبت شرکت و علامت تجاری

سامانه تخصصی ثبت شرکت فکر برتر با بهره گیری از کارشناسان متخصص و مجرب در زمینه ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت تغییرات و تصمیمات شرکت ، نقل و انتقال سهام شرکت های سهامی خاص و نقل و انتقال سهم الشرکه در شرکت های با مسئولیت محدود ، انحلال، ثبت نام و برند تجاری، افزایش و کاهش سرمایه و کلیه امور مربوط به شرکت ها را در زمینه ثبت، آمادگی کامل خود را برای خدمت رسانی به هم میهنان گرامی خود با افتخار اعلام مینماید

موسسه کیا متشکل از کادری با تجربه و افرادی کارشناس و مسئول در زمینه خدمات اداری شرکتها از مشاوره در خصوص چگونگی تاسیس یک شرکت تا مشاوره در خصوص چگونگی افزایش سود دهی و راندمان و بهروری و یا انحلال آن در کنار شما می باشد.
شما میتوانید در تمام ساعات شبانه روز با مشاورین ما تماس حاصل نموده و هرگونه سوال و پرسش خود را مطرح نمایید.

ثبت کارا با هدف ارائه خدمات تخصصی به صورت حرفه ای به کلیه موکلین توسط جمعی از متخصصان و وکلای برجسته پایه یک دادگستری در این امور راه اندازی گردید و همواره مشتری مداری و بکار گیری روش های نوآورانه و خلاقانه را در خط مشی های خود بصورت برجسته سرلوحه قرار داده است. این مجموعه ، با بیش از 12 سال سابقه فعالیت حرفه ای، آمادگی جهت ارائه مشاوره در زمینه های ثبت و تغییرات شرکت، تنظیم قراردادهای حقوقی، ثبت صورتجلسات شرکت ها، ثبت علائم و نامهای تجاری را دارد.

۳۰ مطلب در تیر ۱۳۹۷ ثبت شده است

درباره ثبت شرکت مختلط سهامی هرچه بخواهید بدانید در کارا ثبت موجود است. در این پست به طور اختصار به اسناد مهمی اشاره میکنیم که برای به ثبت رساندن شرکت خود باید حتما فراهم کنید. 

شرکتنامه و اساسنامه (از هر کدام یک نسخه مصدق تهیه شود)

لیستی از نام های مدیران منتخب تهیه کنید. 
نوشته ای با امضای مدیر شرکت تهیه کنید که حاکی از تعهد پرداخت تمام سرمایه باشد. 

در ادامه می خواهم شما را با چند نکته مهم در خصوص شرکت سهامی آشنا کنم. 

نکته اول: شرکت سهامی باید دارای اسم مخصوص باشد. 

نکته دوم:در این نوع شرکتها، حتما کلمه "شرکت مختلط" باید در عنوان شرکت وجود داشته باشد. 
نکته سوم: در اسم شرکت حد اقل اسم یکی از شرکای ضامن باید وجود داشته باشد و اگر نام دو یا چند نفر ذکر شود مانعی ندارد.


  • company register

برای اینکه در ثبت برند محصولات کشاورزی موفق شوید باید شروطی که مد نظر قانون است را رعایت کنید. به طور خلاصه به این شروط اشاره میکنیم: 

++ برای برند خود، از اسم عام استفاده نکنید

++ پیگیری کنید که نام برند شما قبلا به نام شخص دیگری ثبت نشده باشد. 

++ از علائم ممنوعه  استفاده نکنید. 

++  دقت کنید که برند انتخابی شما باید بیانگر جنس محصول باشد. 

++ هیچ وجه تشابهی بین برند محصول کشاورزی که شما انتخاب کردید و علامت تجاری ثبت شده توسط شخص دیگری نباید وجود داشته باشد. 

نکته: اگر شخص دیگری برای همان برندی که مد نظر شماست زودتر از شما اقدام به ثبت کرده باشد حق ثبت برای اوست. بنابراین اگر نام برند خود را مشخص کرده اید وقت تلف نکنید و هرچه سریع تر نسبت به ثبتش اقدام کنید. 


  • company register

اگر شرکت پرورش دام دارید و هنوز آن را به ثبت نرسانده اید توصیه میکنم تلفن را بردارید و فقط با کیا ثبت تماس بگیرید. چرا که کیا ثبت یک موسسه ثبت شرکت است که می تواند شما را در انجام امور ثبتی یاری برساند. در این پست به مدارکی اشاره می کنیم که باید به هنگام مراجعه به دفاتر ثبتی همراه خود داشته باشید تا بتوانید ثبت شرکت پرورش دام را انجام دهید. 

الف) از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین دو نسخه تهیه کنید و هر دو نسخه را به امضا سهامداران و بازرسین برسانید. 

ب) دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود تهیه کنید و آنها را تکمیل و امضا کنید. 
ج) حتما در نظر داشته باشید که باید دو نسخه صورتجلسه هیات مدیره را فراهم کنید و به امضا سهامداران برسانید. 

ه) کپی شناسنامه و کارت ملی را برای تمام شرکا،مدیران و هیات نظار فراهم کنید. 
ز) برای اعضای هیات مدیره و مدیر عامل گواهی عدم سوء پیشینه تهیه کنید. 

ر) از اساسنامه دو نسخه تهیه کنید و هر دو نسخه را کامل کنید و از سهامداران بخواهید هر دو نسخه را امضا کنند. 


  • company register

عنوان صورتجلسه را حتما صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده قرار دهید. اسم کامل شرکت و نوع حقوقی شرکت  و شماره ثبت را مشخص کنید. سرمایه ثبت شده شرکت را در فرم صورتجلسه مشخص کنید. محل و تاریخ و ساعت برگزاری مجمع را در صورتجلسه مشخص کنید. تعداد اعضاء شرکت کننده در مجمع باید معلوم باشد. اگر تعداد اعضاء شرکت کم باشد نام و نام خانوادگی و تعداد سهام آن ها باید در صورتجلسه نوشته شود. در مورد شرکتهای سهامی، اعضاء هیئت رئیسه را مشخص کنید. مورد دیگری که در تنظیم صورتجلسات مجمع عمومی باید به آن توجه کرد، نگارش تصمیمات اتخاذ شده در خصوص تغییر  موادی از اساسنامه شرکت است که باید با جزئیات ذکر شود. به طور مثال افزایش سرمایه،که باید مشخص شود سرمایه به چه میزان افزایش یافته است. بعد از اینکه تمام موارد را در صورتجلسه تنظیم کردید نوبت می رسد به ارائه آن به مرجع ثبت شرکتها

  • company register

قبل از ثبت شرکت در شهریار لازم است که موضوع فعالیت شرکت مشخص شود و اهداف شرکت بر پایه ی آن موضوع قرار گیرد. 

شما می توانید برای انجام کارهای خود از وکیل کمک بگیرید و کارهای خود را به او بسپارید. 

برای شروع فعالیت شرکت باید برای آن قالب مناسبی انتخاب کنید مثلا شرکت در قالب سهامی یا مسئولیت محدود. 

مدارک لازم را برای ثبت شرکت کامل کنید. مدارکی مثل اساسنامه، شرکتنامه و.... بعضی از شرکتها با توجه به موضوع فعالیتشان باید از مراجع مربوطه مجوز بگیرند در غیر این صورت با مشکل مواجه می شوند. 

شما باید به سایت اداره  ثبت شرکتها مراجعه کنید و اقدام کنید به گرفتن شماره ثبت. وقتی وارد سایت شدید باید فرم انتخاب نام برای شرکت را کامل کنید. شما می توانید 5 اسم مورد نظر خودتان را در این فرم وارد کنید. توجه کنید که نام های انتخابی شما نباید قبلا توسط شخص دیگری ثبت شده باشند. اسامی باید ایرانی باشند. 3 سیلابی باشد. بعد از اینکه همه مدارک را کامل کردید به اداره ثبت شرکتها مدارک خود را تحویل دهید. 

  • company register

- با ثبت برند، شرکت ها  تشویق می شوند که کیفیت محصولات خود را افزایش دهند. 

- ثبت برند برای شما بازاریابی می کند و شهرت شما را افزایش می دهد. 
- ثبت برند ارزش افزوده سهام ایجاد میکند و باعث افزایش درآمد شرکت میشود.
- ثبت برند جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی است .

- وقتی علامت تجاری ثبت می شود می توان آن را انتقال داد. 
- از طریق ثبت برند می توانید برای گرفتن وام اقدام کنید. 

می توان تفویض اجازه ی استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده را به شرکت های ثالث داد که می تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص به وجود آورد و یا اساس انعقاد یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد.

موضوعاتی مثل مدارک ثبت برند، شرایط ثبت شرکت و مراحل ثبت شرکت را می توانید از وب سایت فکر برتر دنبال کنید. 

  • company register

اگر یک تاجر یا شرکت تجاری توانایی پرداخت بدهی های خود را نداشته باشد ، به ورشکستگی دچار می گردد در این صورت به این تاجر یا شرکت ورشکسته گفته می شود. براساس قانون تجارت ورشکستگی شامل 3 نوع می باشد : ورشکستگی عادی ، ورشکستگی به تقصیر ، ورشکستگی به تقلب. در این قسمت ورشکستگی به تقلب توضیح داده می شود :

تقلب چیست : تقلب مثل کلاهبرداری ، جعل ، کم فروشی و مواردی این چنین از جرایمی هستند که با سوء نیت همراه هستند. بنابراین قانون تجارت انجام کارهای زیر را از سمت تاجر تقلب شناخته و ورشکستگی ناشی از آن را ورشکستگی به تقلب برشمرده است و برای آن 1 تا 5 سال حبس به عنوان مجازات تعیین نموده است. موارد ورشکستگی به تقلب شامل موارد زیر می باشد :

مخفی کردن تمام یا قسمتی از دارایی های خود

از بین بردن یا پنهان کردن دفاتر تجاری

تهیه اسناد و مدارک تقلبی برای بالا بردن میزان بدهی خود

از بین بردن تمام یا قسمتی از دارایی های خود به وسیله معاملات صوریثبت تغییرات شرکت با مشاورین ثبت نیک
  • company register

برای ثبت شرکت های سهامی خاص طرح و تنظیم اعلامیه پذیره نویسی لازم نیست و قانون گذار تسلیم اظهارنامه به ضمیمه اسناد و مدارک ذیل را به مرجع ثبت شرکت ها کافی می داند.

1-تهیه و تنظیم اظهارنامه  و اساسنامه که باید به امضاء تمام سهامداران برسد. 
2-اظهارنامه مشعر بر تعهد تمام سهام و گواهینامه بانکی حاکی از تادیه قسمت نقدی آن که باید حد اقل 35% کل سهام باشد.در صورتی که تمام یا قسمتی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد، باید تمام آن تادیه شده و صورت تقویم آن به تفکیک در اظهارنامه منعکس شده باشد. اگر برای بعضی از سهامداران سهام ممتازی لحاظ شده باشد باید شرح امتیازات و موجبات آن در اظهارنامه ثبت شرکت، منعکس شود. 
3-انتخاب اولین بازرسان شرکت که باید در صورت جلسه ای قید شود و همه سهامداران آن را امضا کنند. 
4-قبول کتبی سمت اعضاء هیات مدیره و بازرس
5-ذکر اسم روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی های شرکت را تا تشکیل اولین مجمع عمومی منتشر می کند. این کار از جمله کارهایی است که باید برای ثبت شرکت سهامی خاص انجام دهید. 


  • company register

بررسی ظرفیت تولید صنایع سلولزی و بهداشتی از مهم ترین و اساسی ترین صنایع هر کشوری به حسای می آید. روند افزایش خط تولید دستمال کاغذی، باعث شده که از ثبت شرکت تولید دستمال کاغذی به عنوان یک فرصت شغلی بهینه استفاده کرد. برای ایجاد کسب و کار در این زمینه شما باید در ابتدا یک شرکت ثبت کنید که این شرکت می تواند از نوع سهامی خاص و یا مسئولیت محدود باشد. ( البته شما می توانید از سایر قالب های ثبتی نیز استفاده کنید ولی دو قالب ذکر شده متداول تر هستند.) 

در تعریف شرکت سهامی خاص می توان گفت که این شرکت حتی اگر فعالیت تجاری نداشته باشد، یکی از انواع شرکتهای تجاری محسوب می شود و تمام سرمایه آن توسط سرمایه گذاران تأمین می شود. 

شرکت مسئولیت محدود: شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل می شود و هر یک از شرکاء فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت هستند. 

بعد از اینکه با این دو قالب ثبتی آشنا شدید توصیه میکنم برای ثبت شرکت دستمال کاغذی فقط با فکر برتر تماس بگیرید و بقیه کارها را به این موسسه واگذار کنید. 

تلفن تماس : 02142143  • company register

شرکت های تجارتی همیشه در اثر عقد به وجود می آیند و دارای شخصیت حقوقی هستند. به موجب ماده ی 583 قانون تجارت، تمام شرکت های تجارتی مذکور در این قانون شخصیت حقوقی دارند و با توجه به ماده ی 195 قانون تجارت، ثبت تمام شرکت های مذکور در این قانون الزامی و تابع جمیع مقررات قانونی ثبت شرکت ها است.در حقوق ایران در خصوص آغاز شخصیت حقوقی شرکت های تجاری مطلبی بیان نشده، لذا تعیین آغاز شخصیت حقوقی شرکت از این جهت مهم است که نقطه آغاز حقوق و تعهدات شرکت را معین می کند( بر گرفته از فکر برتر). تاریخ تشکیل شرکت، بستگی به نوع شرکت دارد و هر شرکتی ضوابط خاصی دارد. در خصوص شرکت سهامی عام با توجه به ماده 17 لایحه اصلاحی قانون تجارت از زمان قبولی کتبی مدیران و بازرسان شرکت، شرکت تشکیل شده محسوب می شود و در ماده ی 20 لایحه ی اصلاحی قانون تجارت تاسیس شرکت سهامی خاص معین و ثبت شرکت در مرجع ثبت شرکت ها تعیین شده است. در مورد شرکت تضامنی و نسبی و با مسئولیت محدود با توجه به قانون تجارت زمانی شرکت تشکیل می شود که تمام سرمایه ی نقدی تادیه و سهم الشرکه ی غیر نقدی نیز تقویم و تسلیم شده باشد. برای مشاهده مطالب بیشتر بر روی عکس زیر کلیک نمایید. 


  • company register